trende

Bağımlılık tedavisi için neden Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesini seçmelisiniz?

11.03.2024
216
Bağımlılık tedavisi için neden Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesini seçmelisiniz?

Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi, 2002 yılından itibaren dünyanın dört bir yanından gelen bağımlıyı tedavi ederek hayat kurtarmıştır. Birçok ailenin madde bağımlılığı konusunda müracaat ettikleri en önemli yer olmuştur. Bağımlılık tedavisi uzmanlarımız, bağımlıyı iyileştirmek ve topluma yeniden kazandırmak için kişinin kendine özel doğru bakımını sağlamak amacıyla yatan hasta ve ayaktan tedavi programlarını, bilimsel ve en etkili şekilde Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde uygulamaktadırlar.

Hastanemizin bağımlılık tedavisi geçmişi 2002 yılının şubat ayına dayanmaktadır. Pembe Köşk Uyuşturucu, Alkol, Sigara, Kumar ve Yeme Bağımlılığı tedavi kliniği ilk kez 2002 yılında Prof.Dr.Mehmet Çakıcı tarafından kurulmuştur. 7 yataklı olarak kurulan Pembe Köşk’te Kıbrıs’ta ilk kez tedavi ve rehabilitasyon programı uygulanmıştır. Daha önce ABD, Avrupa, Avusturalya bölgelerinde eroin tedavisi için kullanılan Bubrenorphine (temgesic, suboxone vs.) tedavisi Ortadoğu Bölgesinde ilk kez Pembe Köşk’te uygulanmıştır. Bu dönemde bağımlılık tedavisi için yurtdışına giden Kıbrıs vatandaşları Pembe Köşk’te tedavi olmaya başlamışlardır. Ünü hızla yayılan Pembe Köşk’e pek çok bağımlı hasta Türkiye’den, Kıbrıs Rum Kesiminden ve İngiltere’den başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinden tedavi olmak amacıyla başvurmuşlardır. Pembe Köşk, 2019 yılından itibaren de hastane ve rehabilitasyon merkezi statüsünde daha kapsamlı bir yapılanma içine girmiştir.

Hastanemizde hastalarımıza yönelik pek çok imkanlarımız bulunmaktadır.

Televizyon ve uydu hizmetleri, kişiye özel banyo – tuvalet imkanı, eşya dolabı ve klima hizmetinin bulunduğu sizlere evinizin rahatlığında hizmet verdiğimiz lüks odalarımız…… Hastalarımızın keyifli vakit geçirebileceği, televizyon izleyebileceği, film etkinliklerimizin yapıldığı aynı zamanda bilardo, masa tenisi gibi aktiviteleri yapabildikleri çok amaçlı salonumuz…….. Eşsiz lezzetleriyle, usta aşçı ve yardımcı kadrosuyla sizlere lüks bir yemek hizmeti sunacak kapasitede olan, günün her öğünü sağlıklı ve lezzetli yemeklerin yapıldığı restorantımız……. Hastalarımızın toksinlerinden arınabileceği, çeşitli spor aletlerinin bulunduğu spor salonumuz……. Özel olarak tasarlanmış hamamı, masaj salonu, sauna ve buhar odası, jakuzili havuzu bulunan, hastalarımızın değerli vakit geçirebileceği spa merkezimiz……. Hastanemizin muhteşem doğası içinde bulunan, hastalarımızın yoga etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri, yeşilin bütün tonlarını barındıran bahçemizde yoga alanımız……. Kendinizi tatil merkezinde hissedeceğiniz konfora sahip hastanemizde hastalarımızın yüzme etkinliği yapabileceği, günlük olarak dezenfekte ve temizliği yapılan açık yüzme havuzumuz…….. Girne’nin eşsiz doğasında yer alan hastanemizde her çeşit bitkiyi barındıran bahçesi ve huzurla günlük yürüyüşlerinizi yapabileceğiniz yürüyüş yolumuz…….. Hastanemizde sizlere en iyi hizmeti verebilmek için tasarlanan içinde kendine ait mutfağı, banyo-tuvaleti olan, şömine imkanı, klima, televizyon, konforlu mobilyalar giysi ve giyinme odası bulunan vip odamız……. Hasta yakınlarımızın hastalarını bekleyebileceği, televizyon, konforlu salon takımı, klima, çeşitli dergi ve kitapları bulunduran bekleme salonumuz…….. Hastalarımızın psikiyatrist ve psikologlarıyla psikolojik görüşmelerini gerçekleştirebileceği, konforlu olanaklara sahip terapi odalarımız……. Hastalarımızın psikiyatrist ve psikologlar eşliğinde grup terapilerini ve grup toplantılarını gerçekleştirebileceği grup terapi odalarımız…….. Her türlü acil müdahaleye yönelik tıbbi donanım bulunduran acil odamız ve hastalarımızın tedavi etkinlikleri yanında, psikologlar eşliğinde, hafta sonu pazar günleri boş zamanlarını geçirdikleri binicilik, yaz aylarında deniz ve doğa yürüyüşleri gibi çeşitli sosyal aktiviteleri içeren pazar günü etkinliklerimiz gibi pek çok imkan hastanemizde mevcuttur.

Tedavi ve rehabilitasyon programlarımız bilimsel ve günceldir. En yeni tıbbi tedaviler hastanemizde uygulanmaktadır. Özellikle son yıllarda medikal tedavilerin uygulamaları da Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde gerçekleşmektedir. Gerek ilaç kullanımında gerekse aylık  enjeksiyon tedavilerinde güncel ve en yeni tedaviler kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda eroin, kokain, amfetamin bağımlılığı tedavilerine yönelik 1 ay ve 3 aylık iğne ve pellet tedavileri hastanemizde uygulanmaktadır. İlaç ve aylık enjeksiyon tedavileri yanında psikososyal destek programları da hastanemizde etkin bir şekilde yapılmaktadır. Bilimsel ve kanıta dayalı tedavi yöntemlerimizin Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi yatılı programlarından taburcu olan hastaların pek çoğunda taburculuk sonrası alkol ve uyuşturucu maddelerden sürekli uzak durulduğunu ve olumlu yaşam kalitesi özellikleri sergiledikleri hastalar tarafından bildirilmektedir.

Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde madde bağımlılığı konusunda deneyimli ve tecrübeli bir kadro bulunmaktadır. Psikiyatristler, psikologlar, tıp doktoru, hemşireler, etkinlik görevlileri, psikolojik danışmanlar, eczacılar, fizyoterapistler ile çalışmaktadır. Kadroda bulunan psikiyatrist ve psikologlar genellikle öğretim üyeleridirler. Kadromuzdaki öğretim üyeleri ve doktorlar hem bağımlılık alanında hem de psikiyatri kongrelerinde ödüllü psikiyatrist ve psikologlardırlar. Tedavi merkezinde çalışan psikiyatrist ve psikologlar bağımlılık alanında uzun yıllardır çalışan uzmanlardır. Doktorlarımız Ortadoğu Bölgesinde 2002 yılından itibaren bağımlılık alanında yeni çıkan ilaçları ilk kullanan uzman doktorlardır.

İlaç tedavilerimizin yanında hastalarımıza uygulanan kapsamlı ve çok yönlü rehabilitasyon programlarımız da mevcuttur. Detox tedavisi sonrasında uygun hastalar rehabilitasyon programına alınmaktadır. Rehabilitasyon ve psikososyal destek programları En azı 1 ay olmak üzere 2ay, 3 ay ve 6 aya kadar uzayan programlar halinde yapılmaktadır. Genellikle hastaların en az 3 ay tedavi merkezinde kalması tercih edilen bir uygulamadır.

Yatılı tedavi programında hastalar günlük olarak psikiyatrik görüşmeye, bireysel psikolojik terapiye, grup terapisine, iş uğraş terapisine, yaşam beceri eğitimlerine, yürüyüş, spor ve Spa gibi etkinliklere, yoga’ya ve sinema izleme etkinliklerine katılmaktadırlar. Tüm bu tedavi ve rehabilitasyon programı etkinlikleri yanında aileler de görüşmeler yapılmaktadır. Her hastanın gün boyunca bir psikiyatrik görüşmesi, 3 farklı psikolog ile bireysel ve grup terapisi, yaşam beceri eğitimi için bir psikolojik danışma görüşmesi, tıbbi sorunlar için tıp doktoru kontrolü, spor, yürüyüş, Spa ve yoga programları için uzmanlar eşliğinde etkinlik programları bulunmaktadır. Bu uygulamalar hastaya 24 saat doktor ve  hemşire kontrolü altında yapılmaktadır.

Neredeyse 20 yıldır alkol ve uyuşturucu bağımlılığı tedavi alanının ön saflarında yer alıyoruz, hayat kurtarıyor, aileleri birleştiriyor ve gittikçe artan etkin rehabilitasyon programları oluşturuyoruz. Uzmanlarımız bağımlılık tedavisi ve rehabilitasyon alanında üst düzeyde klinik tedavi bilgisine, eğitim verme kapasitesine ve araştırma yapma özelliklerine sahiptirler. Böylece her hasta için kişinin durumuna özgü ve kalıcı iyileşmeyi hedefleyen en iyi bağımlılık tedavisi ve rehabilitasyonu Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde uygulanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi
Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?