Pembe Köşk’ten hasta ve karantinadaki öğrencilere ücretsiz psikolojik destek

23.03.2020
102
Pembe Köşk’ten hasta ve karantinadaki öğrencilere ücretsiz psikolojik destek

Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi, tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs salgını (Pandemi)  nedeniyle, Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak başta İngiltere olmak üzere yurt dışından gelen ve karantinada tutulan öğrenciler ile hastanelerde tedavileri devam eden hastalara yönelik ücretsiz online psikolojik destek vermeye başlayacak.

Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Çakıcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, toplumun zor bir dönemden geçtiği bugünlerde, ulvi hekimlik görevi bilinciyle sorumluluk üstlenmeye hazır olduklarını söyledi. Çakıcı, Koronavirüs salgını sebebiyle karantinada tutulacak öğrenci ve hastaların psikolojik desteğei htiyaç duyabilecekleri gerçeğini gözönünde tutarak, böyle bir hizmeti başlatma kararı aldıklarını ifade etti.

Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nden 6 psikoloğun görevlendirildiğini, ücretsiz olarak bu hizmetin verileceğini kaydeden Çakıcı, amacımız; halkımız ve gençlerimizin bu zorlu süreçten ruhsal olarak etkilenmeden çıkmalarına yardımcı olmakşeklinde konuştu.

Prof. Dr. Mehmet Çakıcı,online psikolojik destek almak isteyen kişilerin 05428830007 – 05488838307 (Whatsapp) numaralarından iletişime geçebileceklerini, gerekli desteğin uzman psikologlar tarafından ücretsiz verileceğini sözlerine ekledi. Mehmet Çakıcı, Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir şekilde bu hizmeti vereceklerinin de altını çizdi

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi
Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?