Psk.Hakan Özer

1994  yılında Adıyaman’da doğdu. 2013 yılında Adıyaman Atatürk Lisesinden mezun oldu ve psikoloji eğitimine 2015 yılında  Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde başladı.
Lisans bitirme tezini “KKTC’de Kumar Davranışının Kültür ve Çocuk İstismarı ile İlişkisinin İncelenmesi”  konusunda yaptı. Psikoloji lisans eğitimini 2018  yılında  onur öğrencisi olarak  tamamladı. Aynı yıl Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansına başlamıştır. Yüksek lisans  derslerini  başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra  “ Bağımlılık Merkezinde Yatarak Tedavi Gören Hastaların Esrar ve Sentetik Kannaboidleri Kullanma nedenleri, Kişilik ve Aile Özelliklerinin Karşılaştırması” konusunda tez yazım aşamasındadır.
Eğitim hayatı süresince Elazığ  Ruh Sağlığı  ve  Hastalıkları Hastanesi’nde, Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde klinik psikoloji stajlarını tamamladı. Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü Araştırma Görevlisi, Wiesbadener Academia für Psychotherapie (WIAP) onaylı Pozitif Psikoterapi Temel Danışmanı  ve Amerika Birleşik Devletleri Madde Kullanımı Danışmanlar birliği onaylı NAADAC Madde Bağımlılığı Temel Danışmanıdır.